Blog

koronkowa-suknia-slubna

Koronkowa suknia ślubna

Koronkowa suknia ślubna

Koronki są wieczne. W modzie ślubnej są od zawsze i z pewnością na zawsze… Koronka to elegancja i szyk. Zastosowanie koronki zawsze podkreśla wyjątkowość tworzonej kreacji. Misternie tkany materiał obecny jest w modzie już od XVI w. Za ojczyznę koronki uważa się Francję. Jako drogie wykończenie sukni stanowił o statusie jej właścicielki. Im więcej koronki, tym bogatsza osoba ją nosząca. Do dziś koronka należy do droższych materiałów i stosowana jest z upodobaniem dla podkreślenia wyjątkowości okazji.

Koronkowa suknia ślubna dla każdej panny młodej

Delikatny materiał w misternie tkane motywy kwiatowe lub geometryczne idealnie odnajduje się w ślubnej modzie. Wykorzystywany jest zarówno jako wykończenie, dekor, jak i materiał na całą suknię ślubną. W każdym stylu i fasonie koronka znajdzie swoje miejsce.

Koronkowe suknie ślubne Princessy

Krój Princessy to wymarzona suknie ślubna dla wielu panien młodych. Podkreśla bajkowość okazji zaślubin i wyjątkowość tego dnia i noszącej ją panny młodej. Koronka jest nieodzownym jej elementem. Najczęściej stosowana jako wykończenie gorsetu, często z dodatkowymi elementami ozdobnymi w postaci naszytych kryształków, perełek czy cekinów. Delikatna koronka pięknie stonuje głęboki dekolt, także na plecach. Używana także do obszycia dolnej krawędzi spódnicy lub trenu, a także welonów.

Klasyczna ślubna suknia koronkowa

Klasyczny krój sukni ślubnej w kształcie litery A to najchętniej wybierany wariant sukni, w którym dobrze czuje się i świetnie wygląda większość panien młodych. Koronka służy tu podkreśleniu elegancji i szyku. Stosowana zarówno jako wykończenie poszczególnych elementów, jak i jako materiał główny, zawsze nadaje kreacji wyjątkowości i niepowtarzalnego charakteru. Każda suknia z jej dodatkiem nabiera uroczystego charakteru i nadaje niepowtarzalnego blasku.

Koronkowa suknia ślubna w stylu Boho

Delikatne kwietne wzory koronki są ukochane przez wielbicielki swobodnego stylu Boho. Nie tylko podkreślają zwiewność, dziewczęcość i delikatność kobiecego ciała, ale także manifestują naturalność i niezależność panien młodych, które wybierają ten styl.

Koronka w sukniach ślubnych

Koronka upiększy każdą ze sukni ślubnych, czy będzie to bogato zdobiona Princessa, czy suknia o kroju  syreny, czy też klasyczny krój litery A. Ciężko znaleźć suknię bez jej dodatku, co świadczy o jej wyjątkowości. Czy wybierzemy delikatną koronkę francuską, hiszpańską, czy bardzo popularny haft na tiulu, a może gipiurę lub koronkę koderową, każda z nich nada kreacji wyjątkowego charakteru. Walory zdobnicze koronki doceniają zarówno projektanci jak i same panny młode. Bogactwo dostępnych rodzajów koronki i jej stylów pozwoli wybrać każdej pannie młodej odpowiedni, dopasowany do indywidualnych wymagań wzór, który upiększy wymarzoną suknię ślubną.