Blog

suknia-slubna-na-miare

Suknia ślubna skrojona na miarę

Suknia ślubna skrojona na naszą miarę to marzenie każdej panny młodej. Jej wybór to z jednej strony ekscytujący moment, w którym możesz zdecydować, jak chcesz wyglądać w tym Jedynym Wyjątkowym Dniu. Ale w momencie, w którym trafiasz do salonu i zaczynasz przymierzać kolejne modele, w głowie rodzi się mętlik… Wybrany przez Ciebie krój, pięknie wyglądający na zdjęciach, często może nie do końca tak wyglądać na Tobie. To odpowiedni moment, by skorzystać z profesjonalnego doradcy, jaki zawsze znajdzie się w salonie mody ślubnej. Skorzystajmy więc z porad i wybierzmy model sukni ślubnej, który nie tylko będzie idealnie pasował do naszej figury, ale także będzie wyrażał naszą osobowość. Czym kierować się przy wyborze sukni?

Twój styl i osobowość

Być może trendy aktualnie panujące w modzie ślubnej nie do końca zbiegają się z Twoimi przekonaniami o tym, jak powinna wyglądać Twoja suknia ślubna… Czy zrezygnować z wymarzonego modelu na rzecz najnowszego modelu? Pamiętaj, że to Ty masz się dobrze czuć w tym wyjątkowym dniu, więc jeśli panujący trend Boho nie do końca gra Ci w duszy, nie idź w tym kierunku… Bądź wierna swojemu stylowi, bo to on jest najważniejszy. Nie warto podążać ślepo za trendami z wybiegu. Postaw na siebie i swoje wyczucie stylu.

Fachowy doradca

Do salonów sukien ślubnych nigdy nie przychodzą tylko przyszłe panny młode. Najczęściej towarzyszy im Mama, przyjaciółka, znajoma. Czasem to prawdziwe wycieczki. Wybór sukni ślubnej to wyzwanie. Korzystanie z pomocy przy wyborze jest jak najbardziej wskazane. Ale pamiętajmy, że czasem zbytnio sugerujemy się opinią innych i nie mamy zaufania do własnych wyborów. Opinia innych podważa własne wybory. Pamiętajmy, że inni w swoich opiniach kierować się będą swoim gustem i przekonaniami. Warto więc skorzystać z bezstronnej pomocy personelu salonu, który jest ma doświadczenie i wiedzę, a jednocześnie szanuje nasze wybory i nie narzuca swojego zdania.

Suknia idealnie dopasowana

Przy wyborze kroju sukni ślubnej weźmy pod uwagę kolor, naszą figurę, karnację, porę roku, w jakiej odbędzie się uroczystość…

Biel ma tyle odcieni, że każda z panien młodych znajdzie ten właściwy odcień idealnie podkreślający jej karnację. Dla kobiet o ciemnej karnacji świetnym wyborem będą śnieżnobiałe odcienie bieli lub jej perłowe odcienie. Dla panien o bardzo jasnej karnacji biel w odcieniu kości słoniowej lub pudrowego różu będzie idealnym wyborem. Biel w odcieniu ecru jest najczęściej wybieranym kolorem sukien ślubnych, ponieważ pasuje zarówno do ciemnej, jak i jasnej karnacji.

Dopasowanie kroju sukni do figury to prawie dziedzina nauki. Pewne reguły obowiązują, ale tak naprawdę, jeśli marzymy o sukni księżniczki, cóż może nas powstrzymać? Jeśli wiesz jaką figurę masz, łatwo dopasować idealnie leżący krój. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonane, jaki krój podkreśli nasze walory figury i ukryje jej mankamenty, skorzystajmy z fachowej wiedzy personelu salonu ślubnego. Doświadczenie, jakie mają, jest nie do przecenienia.