Blog

suknia-slubna-uzywana

Suknia ślubna używana?

Suknia ślubna używana- czy warto?

Ślub i wesele to jedne z piękniejszych doświadczeń w życiu każdej kobiety. Mamy okazję dzielić się naszym szczęściem z przyjaciółmi i rodziną. Chcemy wyglądać wręcz bajecznie! Suknia, biżuteria, fryzjer, makijaż, bukiet, buty… Wszystko musi być idealne. Przyszły mąż przede wszystkim…

Ślub i przyjęcie weselne to spory wydatek i czasem w ramach oszczędności podejmujemy decyzję zakupu sukni ślubnej z drugiej ręki. Czy to oznacza, że nie będzie idealnie dopasowana? Niekoniecznie. Od czego są zdolne krawcowe?

Każda z nas wie, że jej figura i wymiary są jedyne i niepowtarzalne. Idealne dopasowanie kroju sukienki, którą wybrałyśmy, a która nie była szyta na naszą miarę, wymaga sporego doświadczenia.  Jednak efekt z pewnością będzie zadowalający a poczynione oszczędności– satysfakcjonujące.

Co można zmienić w sukni?

Korekty krawieckie sukien ślubnych z reguły obejmują zwężanie lub poszerzanie talii, skracanie długości spódnic, wymianę warstw tiulowych, naprawę koronek, wymianę zamków lub haftek. Korekta kroju sukni czasem możliwa jest w ograniczonym zakresie. Warto o tym pamiętać przy zakupie sukni np. przez internet. Zakupioną suknię możemy zmodernizować i nadać jej niepowtarzalnego charakteru poprzez dodatki. Mogą to być koronkowe aplikacje lub obłożenie gorsetu nowymi zdobieniami czy dekoracjami. Cekiny czy perełki naszyte na gorsecie z pewnością dodadzą blasku. Częstą modyfikacją jest dodanie ozdobnego pasa wyszywanego błyskotkami: czy będą to kryształki Sworowskiego, czy delikatne perełki? Wszystko zależy od naszego gustu.

Używana, ale nie gorsza…

Używana suknia ślubna to z pewnością pewien kompromis, na jaki idziemy, pragnąc, by koszty ślubu nie zrujnowały naszego portfela. Ceny nowych sukien z renomowanych salonów czasem potrafią przyprawić o zawrót głowy. Ten kompromis nie wyklucza jednak posiadania jedynej w swoim rodzaju, przepięknej, dopasowanej do naszej figury sukni ślubnej, która będzie odzwierciedlać także nasze wnętrze. Dodatkową zaletą kupna sukni ślubnej używanej są dodatki, jakie często otrzymujemy w postaci welonu, bolerka czy narzuty. Warto zastanowić się nad takim zakupem, tym bardziej że korekty w zakresie rozmiaru sukni można skorygować u krawcowej, a koszt takiej usługi nie jest wysoki. Rozważmy zatem wszystkie za i przeciw i pamiętajmy o jednym. Suknia ślubna jest ważna, ale najważniejsza jest ta druga osoba,  która będzie nam towarzyszyła w trakcie ceremonii i przez całe życie.