Blog

suknie-slubne-kroje

Suknie ślubne- kroje

Suknie ślubne- najpopularniejsze kroje

Wybór sukni ślubnej wydaje się prosty. W końcu każda z nas ma ten wymarzony, upatrzony model, w którym widzi się na ślubnym kobiercu i najczęściej jest to kreacja księżniczki. Idziemy więc do salonu, przymierzamy upatrzony model, zerkamy w lustro i nie zawsze do końca odpowiada nam to, co widzimy. Nasze wyobrażenia nie uwzględniały naszej figury… I chociaż w modelu princessy większość panien wygląda cudnie, to nie zapominajmy, że do wyboru mamy jeszcze inne kroje, które mogą się okazać lepszym wyborem. Co więc mamy na wieszakach w naszym salonie?

Kroje sukien ślubnych

Princessa

Ukochany i wymarzony krój sukni ślubnej prawie każdej kobiety towarzyszący jej od chwili, gdy mama przeczytała bajkę o Kopciuszku… Z reguły tworzy ją dopasowany gorset, najczęściej bez rękawów i ramiączek i suto marszczona spódnica. Najczęściej gorset i spódnica są oddzielnymi częściami kreacji. Gorsety są bogato zdobione cekinami, kryształkami, koralikami lub do dekoracji używana jest koronka, której motyw często przenosi się na spódnicę. Spódnice tego kroju sukni ślubnej wykonane są najczęściej z kilku marszczonych warstw tiulu, które nadają sukni zwiewnego charakteru. Ten krój idealnie sprawdzi się dla większości panien młodych- ukryje drobne mankamenty typu brzuszek czy płaska pupa a gorset podkreśli talię i wyeksponuje biust. W princessie każda z Was będzie wyglądała królewsko!

Linia A

Krój zwany także literą A charakteryzuje się dopasowanym topem, często w formie gorsetu, płynnie przechodzącym w lekko rozkloszowaną spódnicę, bez wyraźnego wcięcia w talii. Objętość spódnicy można modyfikować, dodając dodatkowe halki. Jest to klasyczny krój, który sprawdzi się w przypadku każdej figury. Odpowiednio skrojona suknia w linii A potrafi zatuszować zarówno krąglejsze biodra (chociaż uważamy, że należy się nimi raczej szczycić!), jak i dodać tam objętości paniom, które chcą podkreślić kobiecą sylwetkę.

Syrenka

Krój ten zwany także rybką, jest idealny dla pań o wyraźnych kobiecych kształtach, które chcą je jeszcze bardziej podkreślić. Dopasowany gorset mocno eksponuje biust i nadaje talii mocne wcięcie, przez co biodra nabierają jeszcze bardziej krągłych kształtów. Natomiast spódnica rozszerza się dopiero na dole i często przechodzi w tren. Suknia o kroju syrenki jest niezwykle kobieca i polecamy jej przymiarkę każdej klientce.

Empire

Cechą charakterystyczną tego kroju jest mały gorsecik kończący się tuż pod biustem i spływająca miękko do samej podłogi spódnica. Krój ten nie tylko nadaje dziewczęcego uroku rodem z powieści Jane Austen. Ma także czysto praktyczne zastosowanie- wydłuża sylwetkę i podkreśla dekolt i linię ramion. Zwiewność i delikatność osiągana jest przez zastosowanie delikatnych materiałów. Suknia szczególnie kochana przez panny młode, które chcą optycznie wydłużyć sylwetkę i cenią sobie delikatny urok empire.

W wyborze modelu sukni ślubnej ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możemy uszyć każdy model, w którym zechcecie świętować ten wyjątkowy dzień. Zapraszamy do naszej Pracowni!